+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
+
3boyutlu foto zemin kaplama

 

Kumsallar banyoya, bahçeler mutfağa, dağ manzarası salonlara taşınıyor. Üç boyutlu kaplamalarla ev ve işyerlerindeki küçük alanlara zenginlik katmak mümkün.
Zemin kaplamalarında granit ve parkeler en alışkın olduğumuz dekoratif öğelerden. Ancak tek boyutlu bu malzemeler farklılık arayan tasarım meraklılarına yetmiyor. Hal böyleyken iç dekorasyonda üçüncü boyut giriyor devreye.


Üç boyutlu uygulamaların kademe kademe geliştirdikleri bir çalışma olduğunu anlatıyor ikili. Bundan iki yıl önce ebru sanatı ve çok daha yeni bir uygulama olan dijital baskılı gergi tavan kaplamalarından esinlenerek başladıkları çalışmayı ilk olarak mutfak ve banyo dolapları ile gardırop kapaklarına uygulamışlar. Üç boyutlu kaplamalar, sadece zemin döşemesinde değil mutfaklarda kapak ve tezgah arkası panellerde de kullanılıyor. Bunun sebebiyse gitgide küçülen dairelerin daracık mutfak ve banyoları. Duvar ve dolap kapaklarına uygulandığında genişlik hissi uyandırıyor. Zeminde kullanıldığındaysa derinlik veriyor.

Banyo, mutfak ve antrelerde…
Üç boyutlu zemin uygulamaları iç mekanlarda istenilen her bölgeye uygulanabiliyor. Evlerde banyo, antre ve mutfak zeminlerinde; ofislerde antre giriş ve koridor zeminlerinde, kısacası görselliğe ihtiyaç duyulan her yerde tercih ediliyor. Evlerde, genellikle ıslak zeminlerde okyanus dibi görselleri, kumsal ve kuşbakışı manzara görselleri revaçta. Ofislerde genelde firmanın yaptığı işin türüne göre gökdelen-şehir-köprü vs. görüntüleri ile sıklıkla firma logoları zeminlerde tercih ediliyor. Kişiye özel uygulamalar da mevcut. Çektiğiniz yüksek çözünürlüklü herhangi bir manzara fotoğrafını odanızın zeminine ya da mutfak dolaplarınıza veya paneline döşetebilirsiniz.

Nasıl uygulanıyor?

1- Öncelikle uygulanacak alanda zemin tespitinde bulunuluyor. Uygulama süresinizeminin durumu yani kırma yapılıp yapılmayacağı gibi haller belirliyor.
2- Zemin uygulamaya hazır hale getirilip düzeltiliyor.
3- Katalogdan seçilen ya da kendi çektiğiniz fotoğraf, özel teknikler ile zemine aktarılıyor.
4- Son aşama ise sağlığa zararsız solventsiz sıvının zemine kaplanması. Aşamalar arasındaki bekleme süresi 12 saat. Kabaca 2 gün içinde zemin kullanıma hazır hale geliyor.

kaynak haber .http://www.zaman.com.tr / Üçüncü boyut ayağınızın altında


3d foto zemin kaplamanın faydaları / 3boyutlu zemin kaplamanın faydaları

3d foto zemin, muhteşem özellikler içermektedir. Birçok faydası ve kolaylığı barındıran bu ürünler tamamen kullanıcı dostudur. polimerik foto zemin kaplamaların bazı özelliklerini söyle sıralayabiliriz;

Kullanılacağı ortamın dekorasyonuna göre içinde bulunduracağı renkleri, desenleri, logoları kullanıcı belirler ve tasarlar. Böylelikle kişiler kendi tasarımlarını sergilemiş ve ortama değişik bir hava katmış olurlar.

3d foto zemin, antibakteriyel özelliği ile kullanıcıların sağlığı açısından önemli bir etkendir. Özellikle günün çoğunu zemin üzerinde oynayarak geçiren çocuklar için çok önemli bir faktördür.

Kullanılan alanlarda sıcak, tatlı ve güzel bir hava izlenimi bırakır.

Ortamda oluşan gürültülü seslerin izolasyonunu sağlar.

Ortamdaki ısı kayıplarına karşı yalıtım sağlar.

 

sayfa başına git